Nákupní košík
položek: 0
celkem: 0 Kč

user
0 Kč

user
VÁŠ ÚČET

zahradní potřeby

HYCOL-Fe 20 l

HYCOL-Fe 20 l

Výrobce:
Hycol
Dostupnost:
na objednávku


Chemická a fyzikální vlastnost                                                                     

Hodnota v %

Železo jako Fe

5,0

Síra jako S

2,0

Dusík jako N

1,5

Hustota v g/cm3        1,20 – 1,30

 

Hodnota pH:               4,5 – 6,5

 

počet:

Rozsah a způsob použití: HYCOL-Fe je kapalný pomocný rostlinný přípravek pro rychlé dodání železa (Fe) kulturním rostlinám formou hnojení na list. Koncentrovaný roztok dále obsahuje vodorozpustné přírodní oligopeptidy, aminokyseliny, dusík a síru. Železo jako dvojmocný kationt je v přípravku vázáno do komplexů s aminokyselinami a oligopeptidy, původem z kolagenní bílkoviny. Přípravek se aplikuje na list na dobře vyvinuté rostliny. Jednorázová dávka koncentrátu aplikací na list je 1-2 l/ha formou 0,5-1% roztoku ve vodě (0,5-1 l hnojiva do 100 l vody). Naředěný přípravek spotřebujte do 3 dnů. Aplikační nádoby po práci dobře propláchněte vodou.

Nedostatek železa způsobuje kalciózu, která se projevuje především chlorózou listů. Dochází ke snížení tvorby chlorofilu a tím pádem k omezené asimilaci. To se vyznačuje silným zažloutnutím mladých výhonků a listů mezi listovou žilnatinou. Častým důvodem je špatná přepravní schopnost iontů železa v rostlině.

Případnou možnost tank mixu s pesticidy je nutno předem konzultovat s výrobcem daného pesticidu. Pokyny pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci: Uchovávejte mimo dosah dětí. Zabraňte styku s očima, kůží nebo oděvem. Skladování: Skladujte v původních obalech, v místnostech chráněných proti vnějším povětrnostním vlivům v doporučeném teplotním rozmezí 5 – 30 °C. Čisté odpadní obaly předat do sběru k recyklaci nebo ke zneškodnění ve spalovně odpadů.

DOPORUČUJEME
 

HYCOL - ŽIVOČIŠNÁ LISTOVÁ HNOJIVA

Dovolujeme si představit kvalitní přípravky pro výživu rostlin, a to listová hnojiva HYCOL. na bázi vedlejších živočišných tuků. Jejich základem je kolagenní hydrolizát s přirozeným obsahem aminokyselin (jež jsou základním stavebním kamenem rostlin) a základním prvkem hnojiv je draslík (snižující povrchové napětí na listu). Kolagenní hydrolizát je schválen pro ekologické zemědělství. Jednotlivé mikroprvky jsou navázány tak, aby vyhovovaly požadavkům jednotlivých druhů rostlin (jako jsou obilniny, olejniny, zelenina, víno, jádroviny nebo peckoviny). Dalšími druhy přípravků jsou jednoprvkové k doplnění živin při jejich deficitu v půdě a dle potřeby obsahují zvýšené množství mikroprvků (jako jsou bór, fosfor, hořčík, mangan, měď, dusík, síra, zinek nebo železo). Hnojivo je přirozeným smáčedlem (mimo jiné vynikajícím nosičem postřiků) a díky svým hygroskopickým vlastnostem dokáže zejména v nočních hodinách navázat vzdušnou vodu, přejít do roztoku a pokračovat ve výživě i v době relativního sucha. Mikroprvky jsou navázány chelátovými vazbami se schopností pufrace, tj. přípravky nemění pH postřikové jíchy. Hnojivo list nepopálí ani při případném předávkování a naopak na listu vytvoří film, který běžný déšť hned nesmyje. Pokusy prokázaly předání více než 90% obsahu živin rostlině.

Přípravky jsou baleny v kanystrech po 20-ti litrech a vybrané druhy také v lahvích 0,5 l. Pro další informace kontaktujte náš e-shop. 

  


user
AKTUÁLNĚ

newsletters
Zasílání novinek