Nákupní košík
položek: 0
celkem: 0 Kč

user
0 Kč

user
VÁŠ ÚČET

zahradní potřeby

HYCOL-Zn 20 l

HYCOL-Zn 20 l

Výrobce:
Hycol
Dostupnost:
na objednávku


Chemické a fyzikální vlastnosti:
Látky a hodnoty: Hodnota v g/l Hodnota v % hm
Zinek jako Zn 80 6,5
Sušina 300 24,6
Dusík jako N 10 0,8
Hořčík jako MgO 5 0,4
Síra jako S 20 1,6
Hodnota pH 5,0 - 7,0  
   
počet:

Rozsah a způsob použití: Hycol-Zn je kapalný přípravek pro rychlé odstranění deficitu zinku (Zn) u kulturních rostlin. Koncentrovaný roztok dále obsahuje vodorozpustné přírodní oligopeptidy, aminokyseliny, hořčík a síru. Zinek v rostlině je součástí enzymů, aktivuje řadu enzymových reakcí. Hraje významnou roli při syntéze nukleových kyselin. Rovněž ovlivňuje syntézu bílkovin. Jednorázová dávka koncentrátu aplikací na list je 1- 2 l/ha formou 0,5 - 1% roztoku ve vodě (max. 1 l hnojiva do 100 l vody). Naředěný přípravek spotřebujte do 3 dnů. Aplikační nádoby po práci dobře propláchněte vodou. Případnou možnost tank mixu s pesticidy je nutno předem konzultovat s výrobcem daného pesticidu. Skladování: Skladujte v původních obalech, v místnostech chráněných proti vnějším povětrnostním vlivům v doporučeném teplotním rozmezí 5-30°C. Čisté odpadní obaly předat do sběru k recyklaci nebo ke zneškodnění ve spalovně odpadů. Doba použitelnosti: min. 3 roky od data výroby při skladování v původních obalech.


DOPORUČUJEME
 

HYCOL - ŽIVOČIŠNÁ LISTOVÁ HNOJIVA

Dovolujeme si představit kvalitní přípravky pro výživu rostlin, a to listová hnojiva HYCOL. na bázi vedlejších živočišných tuků. Jejich základem je kolagenní hydrolizát s přirozeným obsahem aminokyselin (jež jsou základním stavebním kamenem rostlin) a základním prvkem hnojiv je draslík (snižující povrchové napětí na listu). Kolagenní hydrolizát je schválen pro ekologické zemědělství. Jednotlivé mikroprvky jsou navázány tak, aby vyhovovaly požadavkům jednotlivých druhů rostlin (jako jsou obilniny, olejniny, zelenina, víno, jádroviny nebo peckoviny). Dalšími druhy přípravků jsou jednoprvkové k doplnění živin při jejich deficitu v půdě a dle potřeby obsahují zvýšené množství mikroprvků (jako jsou bór, fosfor, hořčík, mangan, měď, dusík, síra, zinek nebo železo). Hnojivo je přirozeným smáčedlem (mimo jiné vynikajícím nosičem postřiků) a díky svým hygroskopickým vlastnostem dokáže zejména v nočních hodinách navázat vzdušnou vodu, přejít do roztoku a pokračovat ve výživě i v době relativního sucha. Mikroprvky jsou navázány chelátovými vazbami se schopností pufrace, tj. přípravky nemění pH postřikové jíchy. Hnojivo list nepopálí ani při případném předávkování a naopak na listu vytvoří film, který běžný déšť hned nesmyje. Pokusy prokázaly předání více než 90% obsahu živin rostlině.

Přípravky jsou baleny v kanystrech po 20-ti litrech a vybrané druhy také v lahvích 0,5 l. Pro další informace kontaktujte náš e-shop. 

  


user
AKTUÁLNĚ

newsletters
Zasílání novinek